
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Három, a CEU-n frissen doktorált történész és Karl Hall professzor üdvözli Klinghammer államtitkár urat!
A Soros György által alapított CEU messze a legsikeresebb magyarországi egyetem, több képzése is a világ élvonalába tartozik a legutóbbi rangsorok szerint. A történelem szakon végzett diákok közül többen élvonalbeli egyetemeken tanítanak vagy tanulnak tovább.
A legnagyobb presztízsű EU-s kutatási alapok pályázatán tavaly csak CEU-s (közgazdász) professzorok nyertek Magyarországról. Nyilatkoztak is, például az indexnek és az ATV-nek. A közgazdasági szak egyébként annyira menő, hogy több fiatal magyar tudóst is visszacsábított Amerikából. Ketten is feladtak tenured (életre szóló) állásokat a Berkeley-n, egy harmadik prof pedig a University of Chicagóról jött vissza. A CEU elnök-rektora John Shattuck, aki három évtizedes, nemzetközi diplomáciában és felsőoktatásban befutott karrierje során többek között miniszterhelyettes volt a Clinton-kormányban, kulcsszerepet játszott a délszláv háborút lezáró daytoni béketárgyalásokban, és a Harvard alelnöki pozícióját is betöltötte.
A Klinghammer-nyilatkozatról szóló cikkeinket megtaláljátok itt, itt, emitt, és még itt és itt is.
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...