
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Klinghammer államtitkár és elvtársai munkalapú, termelő, értékteremtő ökörségeit már több posztban tárgyalta blogunk. Most néhány infografikával és egy kúl videóval szeretnénk kedveskedni a nagyhatalmú államtitkárnak.
Videónk arról szól, hogy hogyan készülnek a világ egyik legfontosabb tech társaságának, az Applenek a termékei. A dolog lényege, hogy az alap, hogy vannak rohadt jó mérnökeik és programozóik – ilyenjei sok cégnek vannak. De mi az a hozzáadott plusz, amitől az Apple több, mint a Samsung? Miért íródik ez a poszt egy Apple MacBookon és nem egy Albacomp PC-n? Miért telefonálok iPhoneról, és nem mondjuk egy Magyarországon gyártott akkumulátorral működő alsókategóriás Nokián? Azért, mert az Apple tervezői azon gondolkodnak, hogyan tehető a felhasználói élmény tökéletessé, egyszerűvé, átélhetővé.
Mivel mi azért alapvetően a tényekben hiszünk, lássuk, hogyan működik a munkaerőpiac az Egyesült Államokban, a világ egyik leggazdagabb és leginnovatívabb országában. Itt mindenki ütős infografikán nézheti meg, mi a helyzet. Néhány érdekesség:
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...