
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Nemrégiben írtunk Dobronyi Tamásról, aki Econovumos diplomáját PhD-ként tüntette fel, amivel nem volt egyedül. Dobronyi esete annyiban különleges, hogy az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi docense és az MTA köztestületi tagja is volt. Az Óbudai Egyetem tájékoztatása és szabályzata szerint azonban a címzetes egyetemi docenseknél nem elvárás a doktori fokozat megléte, így Dobronyi jogosan viseli a címet. Ráadásul Dobronyi cikkünk után maga kérte az MTA köztestületi tagságából való törlését, ami meg is történt.
Sajnos joggal nevezhető történelmi tettnek Magyarországon, hogy egy ilyen ügy szereplője beismeri – vélhetően jóhiszemű – tévedését, és maga tesz lépéseket annak tisztázása érdekében. Sokkal gyakoribb az, amit a kazah tiszteletbeli konzulról írt cikkünk kapcsán tapasztaltunk, aki a leleplezés megjelenését követően ügyvédi fenyegetés útján próbált belőlünk helyreigazítást kicsikarni, amit természetesen elutasítottunk.
Dobronyi Tamás a lehető legtisztességesebben és legtranszparensebben, úttörő és példamutató módon kezelte ezt az ügyet. Minden elismerésünk.
Az Econovum cikksorozatunkra való reakciójáról és képzési rendszeréről itt írtunk.
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...