
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Újabb iskolának adott krétát a Szabad Oktatást csoport. A Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnáziumnak 1000 krétát és 80 táblafilcet adományoztak. Az iskolák maguk kérik a csoport segítségét.
Korábban már volt nálunk szó a Szabad Oktatást csoport által kezdeményezett segítségnyújtási akcióról, amelynek során a csoport középiskolás aktivistái tanszereket visznek az oktatási kormányzat által tanszerhiányosan hagyott iskolákba, hogy támogassák őket, illetve felhívják a figyelmet arra, hogy ,,a közoktatás intézményei nem kapnak elegendő támogatást és nincsenek biztosítva a megfelelő feltételek a tanításhoz”.
Facebook-oldaluk szerint eddig 22 iskola kért támogatást, és 5 iskolába sikerült eljutniuk. Őszig ez volt az utolsó akciójuk, de az új tanévben szeretnének majd vidékre is eljutni, ha lesz rá elég forrásuk. Három pénzügyi forrásuk van: a saját pénzük, a Humán Platform támogatása és az adjukossze.hu crowdfunding oldalon összegyűjtött adományok.
Disclaimer: az akció egyik kezdeményezője Gyetvai Viktor, aki az Átlátszó Oktatás szerzője is
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...