
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
A jakubmarian.com-on jelent meg egy térkép az angol nyelvet beszélőkről, mely szerint Magyarország az előkelő utolsó helyen van, nálunk a lakosság egyötöde beszél angolul. Ez egyébként nem újdonság, a honlap a 2012-es Eurobarometer-adatokat dolgozta fel (melyekről mi is írtunk itt és itt), de azért ez így is megdöbbentő.
Ha attól a két országtól, ahol hivatalos nyelv az angol, eltekintünk, a legjobb számok Hollandiában, Dániában és Svédországban vannak. Mentségként felhozható esetleg, mint hogy az említett országok germán nyelvűek (tehát az anyanyelvük közelebb áll az angolhoz), vagy nálunk, ugye, nem mindig volt nyugatias szellem, de a volt KGST-országok között is öt százalékkal le vagyunk maradva a második legrosszabb számokat produkálótó Bulgáriától, valamint pl. Szlovénia nem csupán regionális, de EU-s szinten is elég erős. A finnugor-érvre is ellenpélda, hogy a másik két, többségében finnugor európai államban 70 illetve 50 százalék az angolul beszélők aránya.
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...