
Egyetemisták a rezsidémon nyomában: A hazai épületkorszerűsítés kudarca
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű bejelentést tettek és vizsgálatot kezdeményeztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, miután megírtuk, hogy a doktori iskola vezetőjének tudományos karrierje megkérdőjelezhető. A bejelentő azt is kéri, hogy vizsgálják meg, nem tettek-e közzé titkosított dokumentumokat az egyetem honlapján. Eközben az egyetem fenntartója, a Belügyminisztérium még mindig nem reagált, hogy visszaélést követett-e el az egyetem, mikor Bukovics titkosított anyagait megosztották honlapjukon.
“Az egész ország érdeke, hogy a “Haza szolgálatában” álló, egyetlen “Nemzeti” Közszolgálati Egyetem vizsgálat tartásával tisztázza, hogy [az Átlátszó Oktatás cikkeiben] foglaltak megfelelnek-e a valóságnak, avagy sem.”
Az idézetet az egyetem felé tett közérdekű bejelentés hozzánk eljuttatott másolatából emeltük ki. A bejelentő (a tudományterület elismert oktatója) azt kéri az egyetem Szenátusától és a rektortól, hogy vizsgálják ki
A közérdekű bejelentést állami szerv és intézmény felé lehet benyújtani, ami áll az NKE-re, mindezt 30 napon belül a tapasztalt visszaélésekre, hiányosságokra rávilágítva, illetve olyan körülményre hívhatja fel a figyelmet, amelynek orvoslása vagy megszüntetése a közösség vagy az egész társadalom érdekét szolgálja. A bejelentő a 2013. évi CLV. törvényre hivatkozott, noha a közérdekű bejelentésekről a 2013. évi CLXV. törvény szól. A bejelentő valószínűleg elgépelte a dolgot, de ebbe valószínűleg nehezen kapaszkodhatna az NKE, mert az iratokat tartalmuk szerint kell elbírálni, nem lehet ilyen apróságokba belekötni, ha az egész levélből kitűnik, hogy igazából miről van szó.
Korábban megkerestük a Belügyminisztériumot a titkosítás és az esetleges feloldás körülményeiről, többszöri megkeresés után sem kaptunk választ az egyetem fenntartójától, aki egyben a titkosítást elrendelő intézmény is. A Magyar Tudományos Akadémia korábbi tájékoztatása szerint még nem változott az anyagok minősítése, ennek megfelelően kezelik, ehhez képest most is fellelhető a NKE honlapján. Korábban megírtuk, hogy ennek kapcsán hazugságokkal tarkított helyreigazítási kérelmet kaptunk az NKE-től.
“A disszertáció matematikai jellegű halandzsára épül. […]
Itt a reprezentatív közszolgálati főegyetem tudományos főemberéről van szó, és nem valamilyen taktaharkányi békemenetes bolond szélhámoskodásáról.”
– Írja az Örülünk Vincent blog honlapján, ahol boncolgatták Bukovics MTA doktori disszertációját, áltudományos zagyvaságokra is rávilágítva. Tegnap a Népszabadság foglalkozott hasábjain Bukovics István életútjával.
Eközben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a magyar felsőoktatás “zászlóshajója” hallgatásba burkolózik, a közérdekű bejelentés kapcsán mindössze azt a reakciót kaptuk, hogy a törvény szerint járnak el és folyamatban lévő ügyről nem áll módjukban tájékoztatást adni.
Ismeretterjesztő videónkban a hazai lakásállomány korszerűsítésével és az energiaproblémákkal foglalkozunk a rezsicsökkentés viszonylatában.
Közérdekű adatigénylést küldtünk a tankerületi központoknak, hogy többet tudjunk az iskolák higiéniai állapotáról, de nem mindenhonnan kaptunk választ.
Négy hónapja lépett hatályba a Budapesti Corvinus Egyetem új kommunikációs szabályzata, amit az egyetem több oktatója, köztük Ádám Zoltán is bírált.
Tizenhat külön tüntetést jelentettek be a szervezők június 5-re, hogy megfeleljenek a fokozatosan feloldott védelmi intézkedéseknek. Jámbor András és a...