Magáncégektől lehet szekrényeket bérelni az iskolákban, ha nincs pénz sajátra
Utánajártunk az iskolai szekrénybérlés okának és módjának, megkérdeztük a tankerületeket, igazgatókat, szülőket és a piacvezető céget is.
Utánajártunk az iskolai szekrénybérlés okának és módjának, megkérdeztük a tankerületeket, igazgatókat, szülőket és a piacvezető céget is.
Az SOS Gyermekfalvak szakmai vezetőjével beszélgettünk a gyermekvédelmi rendszer legégetőbb hazai problémáiról, és arról, mi a helyzet más országokban.
A nemrég kezdődő érettségi vizsgákról kérdeztük az érintetteket, és azt is megvizsgáltuk, mi minden változik jövőre az új alaptantervvel.
Február végén a közoktatás helyzetéről szervezett előadást a Belvárosi Szabadegyetem.
Közel három éve, 2020-ban változtak meg az örökbefogadás szabályai, ami az egyedülálló gyerekre várók életét is jelentősen befolyásolja.
Változatos módokon igyekeznek megoldani a pedagógushiányt az iskolák, egyre gyakoribb például, hogy tanári diploma nélkül foglalkoztatnak tanárokat.
Három olyan pedagógussal beszélgettünk, akik kényszermegoldásból saját tantárgyukon felül reáltárgyakat is tanítanak vagy tanítottak az iskolájukban.
Az állami iskoláknak elvileg kötelező felzárkóztatást tartania a háború elől menekülő gyerekek számára, de a gyakorlatban ez nem mindig egyszerű.
Az elszálló energia-, benzin-, és élelmiszerárak a tanodákat is nehéz helyzetbe hozzák, az állami finanszírozás nem elég a működési költségekre.
Hivatalos adatok szerint az óvodapedagógusok helyzete nem olyan rossz, de a szakértők szerint a munkaerőhiány már komoly problémákat okoz.